• Oferta

  Oferta

Sprawdź co jest odpowiednie dla Ciebie

Nasza oferta jest skierowana dla każdego, od osób początkujących do tych bardziej doświadczonych, od osób potrzebujących większego wysiłku do osób dla, których wskazane są zajęcia prozdrowotne. Proponujemy Państwu zajęcia MEDICAL FITNESS, obejmujących szereg zajęć rekreacyjnych poprawiających kondycję, wytrzymałość, siłę mięśniową oraz kształtujących sylwetkę; REHABILITACJA FUNKCJONALNA GRUPOWA: oparta jest w dużej mierze na autorskim programie łączącym metodę ćwiczeń Pilates z elementami stretchingu, postępowania korekcyjnego i wiedzą z dziedziny fitness i fizjoterapii; proponujemy ją dla osób unikających wysiłku ze względu na bóle stawów, pleców, słabe mięśnie oraz osób z problemami układu krążenia. Nasza REHABILITACJA INDYWIDUALNA obejmuje: kompleksową ofertę od diagnozy dysfunkcyjnego pacjenta, rehabilitację, do powrotu pacjenta przez odpowiedni trening do sprawności ruchowej a TRENING PERSONALNY dostosowany jest do indywidualnych potrzeb i celów pacjenta/klienta.

 

BPU (kształtujące brzuch, pośladki, uda)

Zajęcia aerobowe o średniej intensywności o charakterze wzmacniająco-kształtującym. Po rozgrzewce i krótkiej części aerobowej szczególną uwagę poświęca się treningowi kłopotliwych partii ciała, mięśni brzucha, pośladków i ud. Celem ćwiczeń jest harmonijne ukształtowanie sylwetki, likwidacja zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawa napięcia mięśniowego, zwiększenie siły i wytrzymałości mięśniowej. Zajęcia przeznaczone są dla każdego. Mogą być osobną jednostką treningową choć bardzo często ćwiczenia kształtujące stanowią składową innych form treningowych.

Total Body Conditioning (wytrzymałość i wzmacnianie)

Celem zajęć jest poprawienie kondycji, wytrzymałości, siły mięśniowej oraz redukcja tkanki tłuszczowej i ujędrnienie sylwetki. Proste sekwencje ruchów wykonuje się w rytm muzyki, które mają za zadanie uruchomić mięśnie całego ciała, górne i dolne partie tj. ramiona, brzuch, pośladki i nogi. Wykorzystuje się tutaj m.in takie przybory jak: hantle, ciężarki na nogi, taśmy, tubingi itp.

Trening Funkcjonalny

To nowoczesne podejście do treningu fitness jak i treningu rehabilitacyjnego. Jest skierowany dla każdego. Jego podstawową zasadą jest wykonywanie ćwiczeń dla całych grup mięśniowych (wielostawowość ćwiczeń) oraz funkcjonalność ćwiczeń, czyli ich użyteczność w ruchach życia codziennego:

 • w treningu aktywizujemy mięśnie głębokie, które odpowiadają za stabilizację tułowie;
 • kształtujemy równowagę mięśniową;
 • ćwiczenia są złożone co pociąga za sobą wymuszenie intensywniejszego krążenia krwi, dzięki czemu zwiększamy wydolność organizmu - wytrzymałość tlenową i mięśniową;
 • trening funkcjonalny harmonijnie wzmacnia mięśnie całego ciała i wyrównuje napięcia mięśniowe;
 • aktywizujemy wszystkie rodzaje włókien mięśniowych, mięśnie głębokie oraz posturalne, odpowiadające za prawidłową postawę oraz za zdrowie kręgosłupa;
 • trening funkcjonalny jest treningiem prozdrowotnym, równomiernie stymuluje cały organizm wyrównując napięcia mięśniowe i tonizując ciało;
 • w treningu wykorzystujemy przybory: piłki duże i małe, laski gimnastyczne, przybory sensomotoryczne, taśmy, ciężarki, sztangi itp.

W Studio REHA-FIT łączymy tę aktywność ruchową z formą zdrowy kręgosłup, obwód treningowy oraz TRX.

Fat Burning (dla osób z nadwagą)

Tak zwany "spalacz tłuszczu" — ćwiczenia w progu oddechowym dostosowane do indywidualnej wytrzymałości ćwiczącego (pomiar tętna). Jest to skuteczny trening aerobowy (cardio), którego celem jest redukcja tkanki tłuszczowej. Polecany w programie antycellulitowym. Doskonały trening dla osób z nadwagą.

Trening fat burning - cardio polega na umiarkowanie intensywnych i łatwych ćwiczeniach. Ćwiczymy przy tętnie umiarkowanym, stanowiącym 60 - 70% tętna maksymalnego (tętno maksymalne oblicza się według wzoru: Tmax = 220 – wiek). Jest to strefa spalania tkanki tłuszczowej (weight loss). Nasz organizm spala jej zapasy dopiero po 15-20 minutach treningu, dlatego minimalny czas jego trwania powinien wynosić około 30 minut. Ćwiczyć powinniśmy minimum godzinę. Im więcej chcesz schudnąć tym częstsze muszą być treningi.

Trening ten łączymy z ćwiczeniami kształtującymi.

Pilates

Jest to forma treningu terapii skupiająca się na głębokich mięśniach grzbietu oraz brzucha, stabilizująca kręgosłup. Celem ćwiczeń jest poprawa postawy, odciążenie kręgosłupa i stawów, wzmocnienie, uelastycznienie i ujędrnienie wszystkich mięśni bez ich rozbudowywania. Ćwiczenia przyczyniają się do obniżenie poziomu stresu i do poprawy ogólnego stanu zdrowia ćwiczących.

Zajęcia odbywają się codziennie.

Zdrowy Kręgosłup

Zdrowy kręgosłup

Aktywny Senior

To grupowe zajęcia profilaktyczno-usprawniające dla osób starszych (+60) oraz dla osób po urazach, z obniżeniem sprawności ruchowej, dzięki którym następuje:

 • poprawa czynności układu sercowo-naczyniowego oraz krążenia krwi;
 • większenie ruchomości w stawach kończyn i kręgosłupie;
 • wzmocnienie mięśni słabych a rozluźnienie tych, które są w przykurczu;
 • odprężenie psychiczne;
 • obniżenie masy ciała;
 • kształtowanie zręczności i szybkości reakcji;
 • zdecydowana poprawa ogólnego samopoczucia poprzez kontakt i aktywne spędzanie czasu z rówieśnikami;

Zajęcia odbywają się we wtorki o godzinie 10.00, są prowadzone z fizjoterapeutą.

Osoby starsze zapraszamy również na pozostałe formy jak: pilates czy zajęcia na basenie.

Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna